tyulyuda@email.cz

+420 739 715 581

Německy jazyk

Německý jazyk je u nás v poslední době dosti opomíjen, hlavně na základních a středních školách. Přitom je to v Evropě jeden z nejpoužívanějších jazyků, mluví jím dvě sousední země Německo a Rakousko, dále je úředním jazykem ve Švýcarsku, Lucembursku a Lichtenštejnsku, zemích, kam za prací míří stále více lidí, protože si v nich může člověk vydělat opravdu hodně peněz. V našem regionu působí řada německých firem, ve kterých požadují minimálně základní znalosti německého jazyka. Osvojit si základy němčiny není nikterak obtížné, němčina je jazyk plný pevně daných, poměrně jednoduchých pravidel, která lze docela snadno pochopit a naučit se je používat v praxi. Nenechte se zaskočit či odradit tím, že zní tvrdě.

Co nám o sobě prozradil lektor češtiny a němčiny?

Vystudoval jsem filozofickou fakultu Ostravské univerzity, obor učitelství českého a německého jazyka.

Tři roky jsem pracoval jako učitel českého a německého jazyka na Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické a Střední škole Boskovice, dva měsíce na Soukromé škole gastronomické Blansko. Poté jsem spolupracoval s několika jazykovými školami jako lektor německého jazyka, vedl jsem např. kurzy německého jazyka pro začátečníky i pokročilé ve firmě Junker Boskovice.

Už od střední školy se věnuji doučování českého a německého jazyka ve všech úrovních, zabývám se překlady z českého jazyka do německého a naopak, pravopisnou a stylistickou korekcí bakalářských a diplomových prací, webových stránek různých firem apod.

Ve svém oboru se snažím dále vzdělávat a rozvíjet, získávat nové znalosti a zkušenosti.

Říká se o mně, že jsem přátelský, pohodářský, trpělivý, ochotný druhým naslouchat a pomáhat.

Těším se na Vás a na výuku českého a německého jazyka v LT centru.

Designed by webyseobrno.cz